Παρασκευή, 3 Μαΐ

Πήρε το διπλό στη ματσάρα του Μπαλαϊδος η Ρεάλ (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι στο Μπαλαΐδος, η Ρεάλ αφού καρδιοχτύπησε για περίπου 69 λεπτά, πήρε εν τέλει τη νίκη κόντρα στη Θέλτα με 2-4! Πέντε γκολ είχε το πρώτο ημίχρονο, δεν σκόραρε ο Κριστιάνο Ρονάλντο!

Η Θέλτα πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 8′, με τον τέως Καταλανό Νολίτο να ανοίγει το σκορ. Ο Κρος ισοφάρισε στο 16′, με τον Ερνάντεζ να γυρνά “τούμπα” το ματς υπέρ των Μαδριλένων.

Ο Μίνα έφερε εκ νέου το ματς στα ίσια, όμως ο Χάμες σκόραρε στο 43′, για να στείλει τη Ρεάλ με προβάδισμα στα αποδυτήρια (2-3 σε περίπτωση που χάσατε το μέτρημα).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Θέλτα ήταν αυτή που είχε τη μπάλα και τη διάθεση να πιέσει και να ισοφαρίσει, ωστόσο κόντρα στη ροή του αγώνα ο Τσιτσαρίτο “κόλλησε” και το 4ο, μετά από φοβερή κάθετη του Σέρχιο Ράμος με το εξωτερικό! Εκεί κρίθηκε και το παιχνίδι, με τη Θέλτα να πιέζει για τη μείωση, χωρίς όμως το γκολ να έρχεται, και τη Ρεάλ να πανηγυρίζει εν τέλει το διπλό που τόσο ήθελε, ώστε να μείνει στο κυνήγι της Μπαρτσελόνα…