15oC Αθήνα

Champions League: Τα “μαγικά” του Ντιμπάλα “έσωσαν” τη Γιουβέντους! Πεντάρες για Σίτι και Παρί – videos

Η Γιουβέντους βρέθηκε να χάνει στην έδρα της από τη Λοκομοτίβ Μόσχας μέχρι και το 77ο λεπτό του αγώνα, αλλά ο Ντιμπάλα έκανε… μόνος του την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά, γλιτώνοντας την ομάδα του από γκέλα ολκής. Χατ-τρικ για τον Εμπαπέ στο 5-0 της Παρί Σεν Ζερμέν επί της Κλαμπ Μπριζ, αλλά και για τον Στέρλινγκ στο 5-1 της Μάντσεστερ Σίτι επί της Αταλάντα. Νίκη 1-0 και για τη Ρεάλ Μαδρίτης στην Τουρκία επί της Γαλατασαράι.

Δύο γκολάρες του Ντιμπάλα απέτρεψαν τη “βόμβα” της χρονιάς στην τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League, αφού ο Αργεντινός ανέτρεψε το προβάδισμα της Λοκομοτίβ Μόσχας και χάρισε τη νίκη με 2-1 στη Γιουβέντους.

Στο Ετιχάντ, η Αταλάντα προηγήθηκε με πέναλτι του Μαλινόβσκι, αλλά αυτό… εξαγρίωσε τους παίκτες της Μάντσεστερ Σίτι, που με τρία γκολ του Στέρλινγκ και δύο του Αγκουέρο, “διέλυσαν” τους Ιταλούς με 5-1.

Απίθανη πεντάρα επίσης με δύο σκόρερ για την Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία έκανε… πλάκα στην έδρα της Κλαμπ Μπριζ. Εμπαπέ και Ικάρντι πέταγαν… φωτιές και με τρία γκολ του πρώτου και δύο του δεύτερου, το “κοντέρ” σταμάτησε στο 5-0.

Στο χειρότερο ματς της βραδιάς, η Ρεάλ Μαδρίτης προβλημάτισε με την εικόνα της κόντρα στη Γαλατασαράι στην Τουρκία, αλλά ένα τυχερό γκολ του Κρόος της χάρισε τη νίκη με 1-0.