Δευτέρα, 6 Μαΐ

ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 0-0 (πέναλτι 4-3)

Ο Πανιώνιος πήρε την πρόκριση για τους “8”8 του Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στον Παναθηναϊκό, νικώντας τον στην διαδικασία των πέναλτι (4-3).

Λήξη και την ημίωρης παράτασης. Οι δυο ομάδες πάνε στα πέναλτι

119′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη

117′ Δυνατό σουτ του Σπυρόπουλου από πλάγια θέση αριστερά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σιδεράκη

112′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη

110′ Μακρινό σουτ από τον Καραγκούνη, με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Σιδεράκης.

108′ Σέντρα του Σκέμπρι, ο Μπιάρσμιρ προ του Κούτσι έδιωξε σε κόρνερ

106′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαρίνος στη θέση του Βιτόλο

Δεύτερο ημίχρονο παράτασης

105′ Κίτρινη κάρτα στον Λέτο που διαμαρτυρήθηκε επειδή ο Κάκος δεν επέτρεψε να εκτελεστεί κόρνερ.

105′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου παράτασης

102′ Άστοχο δυνατό σουτ του Σιμάο, η μπάλα έφυγε ψηλά πάνω από την εστία των γηπεδούχων

98′ Σουτ του Καραγκούνη από το ημικύκλιο, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

94′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κούρντι στη θέση του Ρόβα

93′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Βύντρα από δεξιά, σουτ του ολομόναχου Λέτο από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σιδεράκη

91′ Έναρξη της παράτασης

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης στη θέση του Ζέκα

90+3′ Τέλος της κανονικής διάρκειας, οι δύο ομάδες οδηγούνται σε ημίωρη παράταση

87′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γουνδουλάκης αντί του Αμπντουλάγιεβ

86′ Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα

85′ Δυνατό σουτ του Σάμαρη από δεξιά, ο Καρνέζης μπλόκαρε σταθερά

83′ Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο

81′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ρούντολφ στη θέση του Τοτσέ

80′ Δυνατό διαγώνιο σουτ του Βύντρα από δεξιά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Σιδεράκη

78′ Νέα μεγάλη στιγμή για Πανιώνιο. Εξαιρετική ενέργεια του Κούτσι από δεξιά και σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Καρνέζης απέκρουσε και κράτησε το μηδέν για τον Παναθηναϊκό

77′ Κάθετη μπαλιά του Κουίνσι, ο Τοτσέ μόνος του στο ύψος του πέναλτι επιχείρησε το σουτ, ο Σιδεράκης του είπε “όχι”

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Λέτο από αριστερά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Τοτσέ από τη μικρή περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σιδεράκη

69′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Εκτέλεση κόρνερ του Σκέμπρι από δεξιά, κεφαλιά του Τσότσαλιτς από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Σιμάο πάνω στη γραμμή κράτησε το μηδέν για την ομάδα του

65′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα

64′ Σουτ του Σάμαρη από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Καρνέζη

62′ Σέντρα του Αμπντουλάγιεφ από αριστερά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Κούτσι από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Καρνέζης στη σωστή θέση μπλόκαρε

61′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζέκα -από τα όρια της περιοχής και αριστερά- έπιασε το σουτ, ο Σιδεράκης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε

60′ Δυνατό σουτ του Όμο λίγο έξω από την περιοχή, ο Καρνέζης ήταν στη σωστή θέση και μπλόκαρε

54′ Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Κάθετη μπαλιά του Σκέμπρι, ο Κούτσι από πλάγια θέση δεξιά και μέσα στην περιοχή επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Μπιάρσμιρ και πέρασε κόρνερ

51′ Εκτέλεση φάουλ του Λέτο από δεξιά, κεφαλιά του Σιμάο από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Οι προπονητές των δυο ομάδων δεν προχώρησαν σε κάποια αλλαγή

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝO στη Νέα Σμύρνη

40′ Κίτρινη κάρτα στον Τοτσέ για θέατρο μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων

37′ Άστοχο μακρινό σουτ του Σάμαρη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

35′ Καλή προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό. Γύρισμα του Βύντρα από δεξιά, σουτ στην κίνηση από τον Ζέκα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Πανιωνίου

33′ Σούτ του Σπυρόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ

24′ Συρτό σουτ του Λέτο από δεξιά, ο Σιδεράκης έπεσε και μπλόκαρε

22′ Αδύναμο σουτ του Τοτσέ από πλάγια θέση δεξιά και μέσα στην περιοχή, ο Σιδεράκης μπλόκαρε χωρίς δυσκολία

21′ Κίτρινη κάρτα στον Σκέμπτι

14′ Άστοχο μακρινό σουτ του Λέτο, η μπάλα πέρασε μακριά από την εστία του Σιδεράκη

Πιο καλό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους που έχουν μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι

5′ Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Σέντρα από δεξιά για τον Πανιώνιο, έδιωξε ο Μπιάρσμιρ και στην επαναφορά το σουτ του Ρόβα έφυγε ψηλά άουτ

4′ Κίτρινη κάρτα στον Κουίνσι