Γιβραλτάρ – Ελλάδα: Το δοκάρι του Πέλκα και το γκολ του Σιώπη για το 2-0 της Εθνικής

ΦΩΤΟ intime

Η Ελλάδα αντιμετωπίζει εκτός έδρας το Γιβραλτάρ στην πρεμιέρα της στα προκριματικά του Euro 2024 και μετά από ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε να προηγείται με 2-0.

Ο Γιώργος Μασούρας άνοιξε από νωρίς το σκορ, μετά από άψογη επιθετική ανάπτυξη της Ελλάδας και ωραίο τελείωμα του επιθετικού του Ολυμπιακού. Στη συνέχεια όμως η Εθνική έχασε πολλές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, με τον Πέλκα να έχει και σουτ στο οριζόντιο δοκάρι του Γιβραλτάρ.

Το 2-0 έγινε τελικά στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πέλκα να στρώνει αυτή τη φορά την μπάλα στον Πέλκα, για να σουτάρει αυτός στα δίχτυα από τα όρια της περιοχής.