13oC Αθήνα

Σεντ Τζόνστον – Σέλτικ 1-2: Ο Γιακουμάκης λύτρωσε τους Κέλτες στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων

Η Σέλτικ βρέθηκε μια ανάσα από τη γκέλα στο πρωτάθλημα, ο Γιακουμάκης όμως έδωσε τη λύση στο 93′ χαρίζοντας τη νίκη στους ”καθολικούς” απέναντι στη Σεντ Τζόνσον (1-2) και τους διατήρησε στη κορυφή της βαθμολογίας.

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στις καθυστερήσεις του αγώνα της Σέλτικ με τη Σεντ Τζόνσον. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με γκολ του Μίτσελ στο 93΄, το προβάδισμα που είχε η ομάδα του Ποστέκογλου από το 42′ (αυτογκολ, Κονσιντίν).

Και ενώ όλα έδειχναν ότι η Σέλτικ όδευε ολοταχώς σε μια γκέλα εκτός προγράμματος, ο Γιώργος Γιακουμάκης έδωσε για άλλη μια φορά τη λύση με κοντινή προβολή στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη νίκη στην ομάδα του και ”πνίγηκε” στις αγκαλιές των φίλων της ομάδας του.