Κυριακή, 5 Μαΐ

Ένα… ρόδο “τρύπησε” τη Λίβερπουλ! “Έσωσε” το βαθμό η Τότεναμ [vids]

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε στο “Γουάιτ Χαρτ Λέιν”, είχε ευκαιρίες, δοκάρι και ακυρωθέν γκολ, ωστόσο η Τότεναμ… αντεπιτέθηκε και με γκολ του Ρόουζ και πήρε το 1-1, “πληγώνοντας” τους “κόκκινους”.

Οι “ρεντς” έπαιξαν εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Τότεναμ και προηγήθηκαν με γκολ-πέναλτι του Μίλνερ στο 43′.

Ο Γιούργκεν Κλοπ δεν άντεξε δει την εκτέλεση, ωστόσο μόλις γύρισε είδε με μεγάλη του χαρά τον παίκτη του να πανηγυρίζει το 1-0 μέσα στο “Γουάιτ Χαρτ Λέιν”..

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους είχαμε την ίδια εικόνα. Η Λίβερπουλ πίεσε και μάλιστα είχε δοκάρι στο 53; με τον Μάτιπ, ο οποίος έπιασε τρομερή κεφαλιά, ενώ το γκολ του Μανέ μερικά λεπτά αργότερα (56’) ακυρώθηκε για πολύ οριακό οφσάιντ του Λαλάνα που έδωσε την ασίστ.

Η Τότεναμ έκανε στη συνέχεια τη δική της αντεπίθεση και κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Ντάνι Ρόουζ στο 72′.