Κυριακή, 5 Μαΐ

ΤΕΛΙΚΟ: Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός 0-2

Ο Λεβαδειακός επικράτησε στο Καυτανζόγλειο της Δόξα Δράμμας με 2-0 και απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού

ΛΗΞΗ αγώνα

84′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου στη θέση του Σουμπίνιο

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ωραία συνεργασία Ναπολεόνι-Σουμπίνιο και σουτ του πρώτου από αριστερά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη

71′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βιάνα στη θέση του Κόρμπου

71′ Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο

70′ Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Κάπελ στη θέση του Γελαδάρη

69′ Δυνατό σουτ του Πόποβιτς από αριστερά, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

62′ Σέντρα του Κουτσόπουλου από αριστερά, δύσκολο “ψαλιδάκι” του Ναπολεόνι από το ύψος του πέναλτι, ο Ρόκα μπλόκαρε

60′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κουτσόπουλος στη θέση του Μεντί

58′ Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Λεάντρο στη θέση του Στεργιανού

56′ Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο

52′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 0-2. Κάθετη πάσα του Κόρμπου, ο Ναπολεόνι απέναντι στον Ρόκα πλάσαρε σωστά

Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Καυτανζόγλειο

Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να κρατήσουν μπάλα στα τελευταία λεπτά και να δημιουργήσουν ευκαιρίες, χωρίς όμως να φανούν απειλητικοί

37′ Μικρή διακοπή καθώς ο Κουμπρόγλου είναι στο έδαφος

32′ Πρώτη καλή στιγμή για την Δόξα. Σουτ του Κουμπρόγλου από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη

28′ Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο

24′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Κάθετη πάσα του Σουμπίνιο, ο Ναπολεόνι απέναντι στον Ρόκα έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστία των γηπεδούχων

Πιέζει ο Λεβαδειακός, εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα για να φτάσει στο δεύτερο γκολ

19′ Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ωραία κίνηση και σουτ του Ναπολεόνι από πλάγια θέση δεξιά και μέσα στην περιοχή, ο Ρόκα εντυπωσιακά σε κόρνερ

12′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Σουμπίνιο εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι. Ο Βραζιλιάνος από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Ρόκα, ο οποίος έπεσε στην σωστή γωνία

10′ Αλλαγή για τη Δόξα. Ο Ρόκα στη θέση του Ρούτση

Με παίκτη λιγότερο για 80 λεπτά θα αγωνιστεί η Δόξα

9′ Πέναλτι υπερ του Λεβαδειακού και αποβολή για την Δόξα Δράμας. ο Ναπολεόνι μπήκε στην περιοχή των γηπεδούχων και ανατράπηκε από τον Δαύκο

Ο Λεβαδειακός “πατά’ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά, η μπάλα παίζεται κυρίως στο χώρο του κέντρου