ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Κέρκυρα 0-1

Η Κέρκυρα επικράτησε εκτός έδρας του Πανιώνιου με 1-0, σε ματς για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΤΕΛΙΚΟ

90′ +1 Καλή ευκαιρία έξω για τον Πανιώνιο με τον Κούρο που βρέθηκε ανενόχλητος λίγο από τη μικρή περιοχή αλλά η κεφαλιά του έφυγε λίγο άουτ

87′ Κίτρινη κάρτα στο Ντιέγκο Λεόν που εμπόδισε να εκτελεστεί ένα φάουλ στο χώρο του κέντρου

74′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Σάμαρη ο Διαμαντάκος

71′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 0-1. Εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Ντιέγκο Λεόν που βρήκε τον Καραλή στην περιοχή που με πλασέ έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους

68′ Σε μια κόντρα επίθεση της Κέρκυρας ο Καραλής μπήκε από δεξιά αλλά το πλασέ του έφυγε λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Περιστερίδη

67′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο, με τον Ντούνη να παίρνει τη θέση του Αραβίδη

Στο ίδιο μοτίβο το παιχνίδι, με τον Πανιώνιο να έχει την κατοχή και να κάνει φάσεις αλλά όχι την κλασσική. Από την άλλη η Κέρκυρα αμύνεται προσεκτικά

63′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο, Μενδρινός εκτός, Γουνδουλάκης στον αγωνιστικό χώρο

60′ Αλλαγές για την Κέρκυρα, Βασιλόγιαννης και Τσουμάνης εκτός, Αγρίτης και Ντιέγκο Λεόν στο παιχνίδι.

49′ Εκτέλεση φάουλ από τον Σάμαρη, η μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Αναστασόπουλου

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

39′ Κίτρινη κάρτα για τον Ζουμπουλάκη

37′ Μεγάλη στιγμή για τον Πανιώνιο. Εξαιρετικό σουτ του Σάμαρη με τον Αναστασόπουλο να κάνει μεγάλη επέμβαση και να διώχνει σε κόρνερ

32′ Πρώτη φάση για την Κέρκυρα. Ο Περιστερίδης μπλόκαρε το πλασέ του Μπάρκογλου μετά από σέντρα του Καραλή

25′ Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες. Υπάρχει διάθεση αλλά δημιουργικά δεν έχουν δείξει κάτι οι δύο ομάδες. Χωρίς καμία ευκαιρία μέχρι τώρα στο ματς

Πιέζει ο Πανιώνιος που έχει μπει πιο δυνατά στον αγώνα, με την Κέρκυρα να έχει παθητικό ρόλο και να περιμένει στην άμυνα

7′ Πρώτη καλή φάση για τον Πανιώνιο. Ήταν ένα φάουλ του Μενδρινού πολλά μέτρα έξω από την περιοχή που με πολύ φάλτσο πήγε στην εστία αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Αναστασόπουλος

1′ Έναρξη του αγώνα

Πανιώνιος: Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Ρόβας, Σάμαρης, Μενδρινός, Αραβίδης, Κολοβός, Καμπάνταης

Κέρκυρα: Αναστασόπουλος, Βενέτης, Μπουκουβάλας, Τσουμάνης, Καραλής, Ηλιάδης, Έντερ, Κοντοδήμος, Βασιλόγιαννης, Ζουμπουλάκης, Μπάρκογλου