Παρασκευή, 29 Μαρ.

Χάντερσφιλντ – Ολυμπιακός 0-2: Φιλική νίκη με Φορτούνη και Ελ Αραμπί για τους Πειραιώτες

ΦΩΤΟ Intime

Ο Ολυμπιακός έδωσε φιλικό αγώνα με τη Χάντερσφιλντ στα πλαίσια της μίνι προετοιμασίας του στην Ισπανία, πριν την επανέναρξη της Super League 1 και πήρε τη νίκη με 2-0.

Ο Μίτσελ “κατέβασε” τον Ολυμπιακό με πολλές αλλαγές, αλλά είδε τον Κώστα Φορτούνη σε καλή κατάσταση, να πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ με σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, για το 1-0 στο ματς στο 39′. Το ματς “καθάρισε” για τους Πειραιώτες στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελ Αραμπί, που πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 60′. Δώδεκα λεπτά αργότερα από ενέργεια του Βορυσάι, ο “killer” του Ολυμπιακού σκόραρε από κοντά και “έγραψε” το τελικό 2-0 για την ομάδα του.

Ο Ολυμπιακός έχει πλέον μπροστά του δύο ακόμη φιλικές αναμετρήσεις με Σταντάρ Λιέγης (Κυριακή 4/12 16:00) και Νότιγχαμ Φόρεστ Σάββατο (10/12 19:00), πριν επιστρέψει στην Ελλάδα.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού

Ολυμπιακός (Μίτσελ / 4-2-3-1): Κρίστινσον (46′ Τζολάκης), Μαρσέλο (59′ Λάιντνερ), Ρέτσος, Ντόη (70′ Καλογερόπουλος), Ανδρούτσος (60′ Βρουσάι), Σαμασέκου (60′ Μπουχαλάκης), Κασάμι (70′ Νταμπό), Αγκ. Καμαρά (70′ Εμβιλά), Μπιέλ (60′ Μασούρας), Φορτούνης (60′ Μπόουλερ), Μπακαμπού (60′ Ελ Αραμπί).