Τρίτη, 30 Απρ.

“Διπλό” στην πρεμιέρα για Πλατανιά

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.
Την έκπληξη της πρεμιέρας της Football League έκανε ο Πλατανιάς Χανίων που πήρε σπουδαίο “διπλό” επί της Παναχαϊκής με 1-0. “Διπλό” και για την Αναγέννηση Γιαννιτσών στην Φυλή, ενώ η Βέροια νίκησε εντός έδρας τον Βύζαντα Μεγάρων με 1-0.
Το μοναδικό τέρμα που σημειώθηκε στην Πάτρα, πέτυχε ο Μιρτσέτα στο 12′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 67′, ο διαιτητής της αναμέτρησης ακύρωσε τέρμα για τους γηπεδούχους υποδεικνύοντας επιθετικό φάουλ στον Φουρτάδο, κάτι που εξόργισε τους γηπεδούχους, με τον Αλέξη Κούγια να μπαίνει στο αγωνιστικό χώρο.

Δύο λεπτά μετά ο κ. Κατσικογιάννης απέβαλε τον τεχνικό του Πλατανια, Τίμο Καβακά λόγω διαμαρτυριών. Να σημειωθεί ότι το ματς διεκόπη για τρία λεπτά.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς στο 88′ αποβλήθηκε ο Ιωάννου για την Παναχαϊκή και στις καθυστερήσεις ο Μιρτσέτα για τον Πλατανιά

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής: