Δευτέρα, 6 Μαΐ

Αχαρναϊκός – Πιερικός: Φωτοβολίδα κρότου λάμψης έπεσε δίπλα στον βοηθό διαιτητή στο ματς Κυπέλλου

Intime.gr

Η αναμέτρηση Αχαρναϊκός – Πιερικός για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας στιγματίστηκε από μια ρίψη φωτοβολίδας δίπλα στον βοηθό διαιτητή.

“Άσχημο” περιστατικό στο Μενίδι, στο πρώτο ημίχρονο του Αχαρναϊκός – Πιερικός για το Κύπελλο Ελλάδας. Σύμφωνα με όσα ακούστηκαν στην κρατική τηλεόραση, το ματς διεκόπη στο 27ο του λεπτό, όταν ένας “ανεγκέφαλος” οπαδός των γηπεδούχων έριξε μια φωτοβολίδα κρότου-λάμψης δίπλα στον βοηθό διαιτητή, κ. Παγουρτζή (Πειραιά)!

Ο διαιτητής του αγώνα κ. Αλατσάκης (Πειραιά) αμέσως διέκοψε το ματς, τόσο για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον βοηθό του, αλλά και παίρνοντας τους δυο επόπτες στα αποδυτήρια.

Μετά από δέκα λεπτά διαβουλεύσεων και αφού ο πρώτος βοηθός ήταν σε θέση να συνεχίσει, ο διαιτητής έδωσε και πάλι συνέχεια στο παιχνίδι το οποίο την ώρα της διακοπής ήταν στο 0-0 και έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.