Πέμπτη, 18 Απρ.

Βαλένθια – Ατλέτικο Μαδρίτης 3-3: Το «διπλό» χάθηκε στις καθυστερήσεις με δυο γκολ

Η Ατλέτικο Μαδρίτης έφτασε πολύ κοντά σε ένα μεγάλο “διπλό” επί της Βαλένθια, αλλά η νίκη χάθηκε με δυο γκολ στις καθυστερήσεις (2-2).

Η Ατλέτικο Μαδρίτης «αυτοκτόνησε» στο «Μεστάγια», καθώς δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις από τη Βαλένθια, μετά από συναρπαστικό ματς και έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς (3-3), για την 13η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε ήταν αρχικά καλύτερη και προηγήθηκε με 3-1 με τα γκολ των Σουάρες (35′), Γκριεζμάν (58′) και Βρσάλικο (62′), ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 51ο λεπτό με το αυτογκόλ του Σάβιτς.

Μείωσαν, όμως, σε 3-2 στο δεύτερο λεπτό στις καθυστερήσεις με τον Ούγκο Ντούρο, ο οποίος στο 97′ (!) έγινε το πρόσωπο της βραδιάς διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.