Ο Κάριους “κρέμασε” τη Λίβερπουλ! Ερασιτεχνικές “γκάφες” από τον Γερμανό [vids, pics]

Κάριους
ΦΩΤΟ twitter

Ο Λορίς Κάριους ήταν ο μοιραίος παίκτης για τη Λίβερπουλ, αφού με δύο ανεπανάληπτες γκέλες, “χάρισε” δύο γκολ στη Ρεάλ Μαδρίτης, καταδικάζοντας ουσιαστικά την ομάδα του με ήττα στον τελικό του Champions League.

Δύο απίθανες γκάφες… ερασιτεχνικού επιπέδου, από τον τερματοφύλακα της Λίβερπουλ, έκριναν την αναμέτρηση του Κιέβου, αφού και με τον Σαλάχ εκτός από το 25ο λεπτό του αγώνα, ήταν σχεδόν αδύνατο να ανατραπεί το πλεονέκτημα της Ρεάλ Μαδρίτης.

Με το σκορ στο 0-0, ο Κάριους, έδωσε πάσα στον Μπενζεμά για το 1-0 του τελικού του Champions League και στο 83ο λεπτό του ματς, αποφάσισε να βάλει “ταφόπλακα” στις όποιες ελπίδες της ομάδας του, “πνίγοντας” ένα πολύ μακρινό σουτ του Μπέιλ.

Ο Γερμανός τερματοφύλακας, έβαλε μάλιστα τα κλάματα στο τέλος, αντιλαμβανόμενος και ο ίδιος, την τραγική βραδιά στην οποία βρέθηκε στο Κίεβο και η οποία θα μείνει για πάντα χαραγμένη στην καριέρα του.