Τρίτη, 30 Απρ.
15oC Αθήνα

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ: Ο Σισέ “έσωσε” τους Πειραιώτες στις καθυστερήσεις!

– Ισοπαλία 1-1 για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό στο “Καραϊσκάκης”
– Οι “πράσινοι” προηγήθηκαν με τον Κάτσε και έφθασαν κοντά σε ένα σπουδαίο διπλό
– Με “κατηφόρα” στη συνέχεια οι Πειραιώτες βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων
– Νικητές… ΠΑΟΚ και Ατρόμητος που αύξησαν τη διαφορά τους στην κορυφή
– Σοκαριστικός τραυματισμός για τον Διούδη, ο οποίος όμως γλίτωσε τα χειρότερα

Ο Παναθηναϊκός έφθασε μια “ανάσα” από το διπλό στο “Καραϊσκάκης”, αλλά ο Ολυμπιακός με “σφυροκόπημα” στα τελευταία λεπτά, κατάφερε τελικά να βρει το γκολ της ισοφάρισης με τον Σισέ, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Κάτσε είχε ανοίξει το σκορ στο 61′ με τρομερό γκολ, αλλά το τελικό 1-1 αφήνει και τις δύο ομάδες απογοητευμένες, τους “πράσινους” γιατί έχασαν την ευκαιρία μιας σπουδαίας νίκης και τους “ερυθρόλευκους” γιατί έμειναν κι άλλο πίσω στην “κούρσα” του πρωταθλήματος.

Παρακολουθήστε LIVE το Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός από το newsit.gr

Οι “ερυθρόλευκοι” έχουν ως στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος, ενώ οι “πράσινοι” βρίσκονται σε μεταβατικό στάδιο, μετά την διοικητική κρίση των τελευταίων μηνών και θέλουν να τερματίσουν μέσα στην πρώτη πεντάδα, προκειμένου να σβήσουν την ποινή αποκλεισμού από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις που τους έχει επιβληθεί.

Η περσινή αναμέτρηση των δύο ομάδων στο “Καραϊσκάκης” είχε ολοκληρωθεί ισόπαλη στο 1-1, με τον Φορούνη να “ανοίγει” το σκορ για τον Ολυμπιακό και τον Μουνιέ με πέναλτι να κάνει το 1-1 για τον Παναθηναϊκό.