Τρίτη, 30 Απρ.

Ιωνικός – ΠΑΟΚ: Ανατροπή πριν το ημίχρονο με έναν πρώην «ασπρόμαυρο» κι ένα πέναλτι για τους Νικαιώτες

ΦΩΤΟ Intime

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στη Νεάπολη από νωρίς στην αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Superleague αλλά ο Ιωνικός είχε τις απαντήσεις και πήγε προηγούμενος στο σκορ στα αποδυτήρια.

Το γκολ του Σφιντέρφσκι με πανέμορφη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, μετά από σέντρα ακριβείας του Τέιλορ, έβαλε μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ στο 18ο λεπτό κόντρα στον Ιωνικό, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο πρώην παίκτης του «Δικεφάλου του Βορρά», Χοσέ Κάνιας, ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

Στο 34ο λεπτό μάλιστα, ο Ιωνικός έκανε την ολική ανατροπή, αφού ο Λένις μπορεί να έκανε κάκιστο τελείωμα στο τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, ο οποίος όμως κρίθηκε από το VAR πως βρήκε τον επιθετικό του Ιωνικού και ο Τζήλος καταλόγισε πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Άοσμαν για το 2-1.