FA Cup: Με τεσσάρα στους «16» η Μάντσεστερ Σίτι

Όπως και η Τσέλσι νωρίτερα, η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στη Φούλαμ, αλλά αυτή απάντησε με… τεσσάρα στη συνέχεια και προκρίθηκε με νίκη 4-1 στους «16» του FA Cup.

Οι “Πολίτες” αιφνιδιάστηκαν από το γκολ του Καρβάλιο μόλις στο 4ο λεπτό, αλλά Γκουντογκάν και Στόουνς είχαν ήδη ολοκληρώσει την ανατροπή, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Ο Μαχρέζ πήρε τη… σκυτάλη στο δεύτερο ημίχρονο για να διαμορφώσει με σουτ και πέναλτι, το τελικό σκορ.

Ντεμπούτο με “τεσσάρα” έκανε όμως και ο Φρανκ Λάμπαρντ στην Έβερτον, αφού τα “ζαχαρωτά” επικράτησαν με το ίδιο σκορ (4-1) της Μπρέντφορντ και τσέκαραν το “εισιτήριό” τους για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Στους “16” βρίσκονται ήδη και η Κρίσταλ Πάλας με το 2-0 επί της Χάρτπουλ, καθώς και η Νόριτς που “απέδρασε” με 1-0 από την έδρα της Γουλβς.