La Liga: Σταμάτησε στην… τεσσάρα η Μπαρτσελόνα! Σκόραρε ο Μέσι στην επανεμφάνιση στο Καμπ Νόου (video)

Με τον Φατί να κάνει “πάρτι” στο πρώτο ημίχρονο και τον Μέσι να σκοράρει στο πρώτο του παιχνίδι στο “Καμπ Νόου” μετά τα γεγονότα του καλοκαιριού, η Μπαρτσελόνα “διέλυσε” από το πρώτο ημίχρονο τη Βιγιαρεάλ με 4-0.

Ο 17χρονος εξτρέμ των Καταλανών εμφανίστηκε ως νέος… Μέσι στο πρώτο ημίχρονο και με δύο προσωπικά γκολ κι ένα κερδισμένο πέναλτι “καθάρισε” το ματς πριν συμπληρωθούν 35 λεπτά αγώνα. Ο Αργεντινός σούπερ σταρ ήταν αυτός που ευστόχησε από τη “λευκή βούλα” κι έδειξε χαρούμενος, έχοντας αφήσει πίσω του τη “διαμάχη” με τη διοίκηση για το συμβόλαιό του.

Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο μάλιστα, ένα αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης, με την Μπαρτσελόνα να… ρίχνει ρυθμούς στη συνέχεια και να μένει στην “τεσσάρα” κόντρα στη νέα ομάδα του Ουνάι Εμερί, που γνώρισε την πρώτη ήττα της στη σεζόν μετά από τρεις αγωνιστικές.