Πέμπτη, 2 Μαΐ

ΤΕΛΙΚΟ: Λάρισα – Ηρακλής 2-1

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ματς δίχως αύριο για τη Λάρισα που θέλει μόνο νίκη για να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες παραμονής της στη Σούπερ Λίγκα. Στο 1ο λεπτό ο Μπλάζεκ άνοιξε το σκορ και στο 37′ ο Βέλλιος ισοφάρισε. Ο Τσιμπάμπα με εκπληκτική κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΛ. Δείτε βίντεο.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

91′ Φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΛ με τον Σολτάνι να μην καταφέρνει από πολύ κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του εξουδετερωμένου Τσοντοφάλσκι.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Βουτσιά.

82′ Ο Βελάσκο στη θέση του Μετίν και ο Βουτσιάς στη θέση του Σίσιτς.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιμπάμπα.

81′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ. Η πολύ όμορφη κεφαλιά του Τσιμπάμπα έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΛ.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι.

78′ Ο Τσιμπάμπα στη θέση του Μπλάζεκ.

75′ Ο Ηλιάδης στη θέση του τραυματία Παπαστεριανού.

72′ O Κανόμπιο στη θέση του Βενετίδη.

67′ O Μάρα στη θέση του τραυματία Πίτου Γκαρσία.

51′ Ο Πίτου Γκαρσία μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ με το αριστερό έφυγε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

37′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ. Λάθος από Κατσιαρό και Ιγκλέσιας, ο Βέλλιος πήρε το “δώρο” και δεν το άφησε να πάει χαμένο, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

21′ Κίτρινη κάρτα στον Πάμπλο Λίμα

17′ Ο Μπλάζεκ έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά το πλασέ του με το αριστερό έφυγε άουτ.

5′ Διαγώνιο σουτ του Μπλάζεκ καμία ανησυχία για τον Ελευθερόπουλο.

1′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ. Ο Ελευθερόπουλος θα κάνει ολέθριο λάθος και θα δώσει την ευκαιρία στον Μπλάζεκ να ανοίξει το σκορ. Ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα του Κωστένογλου που κάνει ντεμπούτο στον πάγκο της ΑΕΛ.

Σέντρα στον αγώνα

Λάρισα: Τσοντοφάλσκι, Βενετίδης (72′ Κανόμπιο), Νταμπίζας, Ταυλαρίδης, Ταλ, Σίμιτς, Κουζέν, Μετίν (82′ Βελάσκο), Ιγκλέσιας, Κατσιαρός, Μπλάζεκ (78′ Τσιμπάμπα).

Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Πάμπλο Λίμα, Αραμπατζής, Κατσικάς, Χοσέμι, Πίτου Γκαρσία (67′ Μάρα), Ντάνι, Παπαστεριανός (75′ Ηλιάδης), Σολτάνι, Βέλλιος, Σίσιτς (82′ Βουτσιάς).

Διαιτητής: Γιάχος