25oC Αθήνα

Απίστευτο περιστατικό! Προπονητής έκοψε… αντίπαλο που έβγαινε στην επίθεση (video)

SERIE C

Ξεκαρδιστικό και άνευ προηγουμένου σκηνικό έλαβε χώρα στη Serie C της Ιταλίας, με προπονητή να κόβει με προβολή αντεπίθεση αντιπάλου στις καθυστερήσεις προκειμένου να σώσει την ομάδα του.

Ο τεχνικός της Κατάνια, Τζουζέπε Ραφαέλε έδειξε στους παίκτες του πως… μαρκάρουν σωστά στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Βιμπονέζε για την Serie C.  Η Κατάνια ήταν μπροστά στο σκορ (2-1) στις καθυστερήσεις όταν αντίπαλος παίκτης βγήκε σε επικίνδυνη αντεπίθεση, με τον Ραφέλε να τον… κόβει “καθαρά” αλλά παράνομα με προβολή προκαλώντας εντύπωση και προσφέροντας ένα φοβερό στιγμιότυπο.

Φυσικά μπορεί να γλίτωσε την ομάδα του από την ισοφάριση, αλλά όχι και την κόκκινη κάρτα, ενώ τιμωρήθηκε και με αποκλεισμό 4 αγωνιστικών από τον πάγκο.