Άρης – Μακάμπι Τελ Αβίβ: Τι ώρα είναι ο αγώνας και ποιο κανάλι τον δείχνει

Intime.gr

Ο Άρης υποδέχεται την Μακάμπι Τελ Αβίβ και ελπίζει πως θα καταφέρει να πετύχει την ανατροπή, που θα του δώσει το “εισιτήριο” στα play off του Conference League.

Ο Άρης ηττήθηκε… μόνο 2-0 στην έδρα της Μακάμπι τελ Αβίβ, αφού ο Κουέστα έβγαλε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις για την εστία του.

Ο Άρης ελπίζει πως -με τη βοήθεια των οπαδών του- θα καταφέρει να πετύχει σκορ πρόκρισης στα play off του Conference League. Η ομάδα του Χέρμαν Μπούργος θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη -με τρία γκολ διαφορά- για να περάσει στην επόμενη φάση (δεν “μετράει” το εκτός έδρας γκολ).

Με νίκη των γηπεδούχων με διαφορά δύο τερμάτων, το ματς θα οδηγηθεί σε παράταση και πέναλτι. Η Μακάμπι Τελ Αβίβ θα πάρει το “εισιτήριο” με οποιαδήποτε νίκη της, ισοπαλία ή ήττα με ένα γκολ διαφορά.

Η αναμέτρηση του “Βικελίδης” θα κάνει “σέντρα” στις 21:00, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime, ενώ μπορείτε να την παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό και από το LIVE του NewsIt.gr.