Ματσάρα με έξι γκολ το Τουρκία – Κροατία (video)

Ας βλέπουμε μόνο τέτοιες φιλικές αναμετρήσεις. Τρομερό ματς στην Κωνσταντινούπολη, με την Τουρκία να φέρνει ένα… χορταστικό 3-3 με την Κροατία.

Ρεσιτάλ… επιθετικού ποδοσφαίρου έδωσαν Τουρκία και Κροατία, σε φιλική αναμέτρηση στο «Vodafone Park» της Κωνσταντινούπολης, με το τελικό 3-3 να αφήνει τους ποδοσφαιρόφιλους με μια μεγάλη ικανοποίηση!

Οι Τούρκοι άνοιξαν το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Τοσούν (23’). Εννιά λεπτά αργότερα, οι «χρβάτσκι» ισοφάρισαν με τον Μπούντιμιρ, αλλά οι γηπεδούχοι «έκλεισαν» το ημίχρονο προηγούμενοι με 2-1, με τέρμα του Τουρούτς στο 41’.

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι Κροάτες έφεραν… τούμπα το ματς με τους Πάσαλιτς (53’) και Μπρεκάλο (56’), για να έρθει δύο λεπτά αργότερα ο Ουντέρ και να διαμορφώσει το τελικό 3-3.