Νιούκαστλ – Νότιγχαμ 2-0: Πρεμιέρα με ήττα για τους νεοφώτιστους στη Premier League

Η Νιούκαστλ ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στη φετινή Premier League, επικρατώντας της νεοφώτιστης Νότιγχαμ Φόρεστ με 2-0 με εκπληκτικά γκολ του Σαρ και του Γουίλσον.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ δεν τα κατάφερε να συνδυάσει την επιστροφή της στη Premier League μετά από 23 χρόνια  με θετικό αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλά οργανωμένοι αμυντικά αλλά οι ”καρακάξες” κατάφεραν να βρουν τη λύση στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Σαρ στο 58΄ με ένα σουτ – κεραυνό νίκησε τον Χέντερσον ανοίγοντας το σκορ για τη Νιούκαστλ, ενώ 20 λεπτά αργότερα ο Γουίλσον κλείδωσε την υπόθεση νίκη με υπέροχο γυριστό σουτ.