Τρίτη, 23 Απρ.

Ο Γκέλιος τα κατάφερε ξανά στα πέναλτι, στους «8» του Κυπέλλου το Κίελο (video)

Μετά την Μπάγερν Μονάχου, η Χολστάιν Κίελ του Γιάννη Γκέλιου χρειάστηκε και πάλι τη διαδικασία των πέναλτι για να αποκλείσει την Ντάρμσταντ και να φτάσει στους «8» του Κυπέλλου Γερμανίας. «Ήρωας» ο Έλληνας πορτιέρε.

«Τρελαίνει» κόσμο ο Γιάννης Γκέλιος και η ομάδα του στο Κύπελλο Γερμανίας. Ο Έλληνας πορτιέρε έπαιξε -και πάλι- καθοριστικό ρόλο στην πρόκριση της Χόλσταϊν Κίελ επί της Ντάρμσταντ, στη διαδικασία των πέναλτι.

Η κανονική διάρκεια και η παράταση έληξαν στο 1-1. Η Χολστάιν άνοιξε το σκορ στο 58’ με τον Σέρα και η Ντάρμσταντ ισοφάρισε στο 86’ με τον Ντουρσούν, ο οποίος είχε μπει στο παιχνίδι τρία λεπτά νωρίτερα.

Έκπληξη μεγατόνων στο Κύπελλο Γερμανίας, αποκλεισμός για Λεβερκούζεν από ομάδα Δ’ κατηγορίας (video)

Η ομάδα του Γιάννη Γκέλιου νίκησε 7-6 στη διαδικασία των πέναλτι, με τον 28χρονο τερματοφύλακα να κάνει δύο αποκρούσεις και να την στέλνει στους «8» του Κυπέλλου.