Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν: Το καλύτερο αμυντικά πρώτο ημίχρονο της χρονιάς για τους πράσινους

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Βιλερμπάν στο ΟΑΚΑ για τη 10η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε να προηγείται με 15 πόντους (39-24) στο ημίχρονο του αγώνα με τη Βιλερμπάν. Η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς δέχθηκε μόλις 24 πόντους από τη γαλλική ομάδα, στην καλύτερη αμυντική επίδοση της φετινής χρονιάς στην Euroleague.

Οι πράσινοι δέχθηκαν μόλις 11 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και 13 στη δεύτερη περίοδο, με την άμυνα να δημιουργεί τη διψήφια διαφορά για τον Παναθηναϊκό.