«Τριάρα» για Σέλτικ χωρίς Μπάρκα

Η Σέλτικ πέρασε με άνεση από την έδρα της Χάμιλτον (3-0) και.. προσπαθεί να μειώσει τη διαφορά της από την αήττητη Ρέιντζερς. Στον πάγκο έμεινε ο Βασίλης Μπάρκας.

Σκοράροντας μόνο στο δεύτερο ημίχρονο, η Σέλτικ πέρασε με 3-0 από την έδρα της Χάμιλτον, σε ματς για την 20ή αγωνιστική της Premier της Σκωτίας και –ως δεύτερη στο βαθμολογικό πίνακα- μείωσε στους 16 βαθμούς τη διαφορά της από την πρωτοπόρο, Ρέιντζερς.

Οι «καθολικοί» έκαναν ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας με τους Εντουάρ (εκτέλεση πέναλτι στο 49’), Γκρίφιθς (54’) και Τέρνμπουλ (74’). Να αναφέρουμε ότι η Σέλτικ έχει 3 ματς λιγότερα από την Ρέιντζερς. Ο Βασίλης Μπάρκας δεν πήρε λεπτό συμμετοχής, μένοντας στον πάγκο των φιλοξενούμενων.