Τρίτη, 30 Απρ.

Ατρόμητος – Λαμία: Ματς χωρίς… άγΧος στο Περιστέρι (video)

ΦΩΤΟ Intime

Ατρόμητος και Λαμία μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο Περιστέρι, όπου και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 για τη δεύτερη αγωνιστική των play out της Superleague, με αμφότερες τις ομάδες να έχουν διαφορά… ασφαλείας από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι είχε κακό ρυθμό και ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, με εξαίρεση ένα 7λεπτο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οπότε και μπήκαν και τα δύο γκολ του αγώνα.

Η Λαμία προηγήθηκε στο 43ο λεπτό με τον Αντέτζο μετά από μια… αναμπουμπούλα σε κόρνερ, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Γκάλο.

Το 1-1 έμεινε όμως μέχρι τέλους, αφού η κεφαλιά του Ρισβάνη στο 84′ σταμάτησε στο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Οι δύο ομάδες παραμένουν πάντως μακριά από τις τελευταίες θέσεις των play out και δεν… αγχώνονται, αφού δύσκολα θα κινδυνέψουν για την παραμονή τους στη Superleague.