Conference League: Μπόντο Γκλιμτ – Ρόμα 6-1 – Όλα τα αποτελέσματα

Απίθανο αποτέλεσμα στη Νορβηγία, με τη Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο να χάνει με 6-1 από την Μπόντο Γκλιμτ στην τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Conference League.

Μετά από ένα ανεπανάληπτο δεύτερο ημίχρονο, οπότε και πέτυχαν τέσσερα γκολ, οι Νορβηγοί “διέλυσαν” την ιταλική ομάδα, αναγκάζοντας τον Πορτογάλο τεχνικό στη μεγαλύτερη ήττα της καριέρας του. Η Μπόντο Γκλιμτ προηγήθηκε με 2-0 στο ματς, αλλά ο Πέρζε μείωσε για τους Ρωμαίους, πριν ακολουθήσει η “καταιγίδα” μετά την ανάπαυλα. Η νορβηγική ομάδα πέρασε έτσι και στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του ομίλου, αφήνοντας πίσω της τη Ρόμα.

Από τα υπόλοιπα ματς της βραδιά, ξεχώρισε η νίκη της Φίτεσε επί της Τότεναμ με γκολ του Βίτεκ στο 78′, ενώ η Ανόρθωση “αυτοκτόνησε” κόντρα στην Φλόρα Ταλίν, μένοντας στο 2-2.

Η κυπριακή ομάδα προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά (σκόρερ οι Ντέλετιτς και Πόποβιτς), αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο και έχει πια μόλις ένα βαθμό μετά από τρεις αγώνες στο Conference League.