Nations League: Νίκη στις καθυστερήσεις για τη Σλοβενία! Η βαθμολογία στον όμιλο της Ελλάδας (video)

ΦΩΤΟ intime

Η Σλοβενία ανέτρεψε στις καθυστερήσεις το σκορ κόντρα στο Κόσοβο και με το 2-1 στο ματς, παρέμεινε μόνη πρώτη στον τρίτο όμιλο της League C του Nations League, στον οποίο συμμετέχει και η Ελλάδα.

Η διαφορά των δύο ομάδων στη βαθμολογία είναι έτσι ακόμη στους δύο βαθμούς, αλλά ακολουθεί μεταξύ τους “τελικός” στην τελευταία αγωνιστική του θεσμού, όπου η Εθνική μας χρειάζεται πια νίκη για να προσπεράσει τους Σλοβένους και να πανηγυρίσει την άνοδο στη League B.

Όσον αφορά το παιχνίδι της Λιουμπλιάνας, ο Μουρίτσι άνοιξε το σκορ στο 56′ για τους Κοσοβάρους, αλλά οι γηπεδούχοι “απάντησαν” αμέσως με τον Κούρτιτς να ισοφαρίζει στο 63′. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε τελικά στις καθυστερήσεις με τον Ίλισιτς να σκοράρει με πέναλτι για τη νίκη της ομάδας του, η οποία δεν άλλαξε κάτι όμως στη “μάχη” για την πρώτη θέση.