Κυριακή, 28 Απρ.

Βελτιωμένος και θεαματικός για 45΄ ο Ολυμπιακός

Οι 11 που ξεκίνησε ο Μίτσελ
Οι 11 που ξεκίνησε ο Μίτσελ, ΦΩΤΟ NEWSPORTS.

Ο Μίτσελ ξεκίνησε για πρώτη φορά μαζί στην ενδεκάδα του Σαβιόλα, Βάις, Κάμπελ και Τσόρι, ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, κράτησε για πρώτη φορά φέτος το μηδέν και επικράτησε με 1-0 της Άντερλεχτ στο “Γ. Καραϊσκάκης” χάρη στο γκολ του Σιόβα.

Στο πρώτο και μοναδικό φιλικό αγώνα που έδωσε φέτος ο Ολυμπιακός στο “σπίτι” του παρουσιάστηκε αισθητά βελτιωμένος και άφησε υποσχέσεις ενόψει της συνέχειας.

Με τους Βάις, Σαβιόλα, Κάμπελ και Τσόρι να ξεκινήσουν μαζί στην ενδεκάδα και να δείχνουν δείγματα της ποιότητας τους, οι “ερυθρόλευκοι” μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, δημιούργησαν ευκαιρίες και κατάφεραν να σκοράρουν με την κεφαλιά του Σιόβα μετά το κόρνερ του Χολέμπας στο 14΄.

Η ομάδα του Μίτσελ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο στη συνέχεια έδειξε να μένει από ενέργεια. Παρόλαυτα στο δεύτερο μέρος απειλήθηκε ελάχιστα, ενώ πήρε πνοή επιθετικά με την είσοδο του Φετφατζίδη, ο οποίος ξεχώρισε σε ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι.

Επόμενο και τελευταίο φιλικό παιχνίδι του Ολυμπιακού είναι το Σάββατο με την Βαλένθια στο Μεστάγια.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι (46’ Ρομπέρτο), Σαλίνο, Αβραάμ Παπαδόπουλος (46’ Μανωλάς), Σιόβας (82’ Μεντζανί), Χολέμπας, Μανιάτης (82’ Σάμαρης), Φέισα, Τσόρι Ντομίνγκεζ (70’ Μασάντο), Βάις (70’ Φουστέρ), Κάμπελ (62’ Μήτρογλου), Σαβιόλα (62’ Φετφατζίδης)

Άντερλεχτ (Φαν Ντεν Μπρομ): Καμίνσκι, Ντε Ζέου, Μιλιβόγεβιτς, Σουάρες (46’ Πρατ), Ναγιάρ, Νουίτινγκ, Κουγιάτε, Κέσταν (46’ Γκοχιμπί), Μπεμπά, Ζιλέ (46’ Ατσεαμπόνγκ), Λουκάκου