Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός 74-71 ΤΕΛΙΚΟ!

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε κι από τον Ερυθρό Αστέρα με 74-71 για τη 17η αγωνιστική της Euroleague και πλέον ξέμεινε στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, με μόλις 5 νίκες σε 16 παιχνίδια (έχει ένα λιγότερο).

Οι “πράσινοι” είχαν τη γνωστή τους εικόνα εκτός έδρας, καθώς βρέθηκαν να χάνουν και με 17 πόντους, αλλά μείωσαν στο τέλος, καταφέρνοντας ακόμη και να ισοφαρίσουν το ματς με μυθικό δεκάλεπτο από τον Παπαπέτρου, αλλά τελικά “λύγισαν” για… λίγο, σε έναν ακόμα φετινό αγώνα.

Παρακολουθήστε LIVE το Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός από το Newsit.gr

Ο Νέντοβιτς ήταν ξανά μόνος του στην επίθεση του Τριφυλλιού, αλλά όταν ο Παπαπέτρου πήρε… μπροστά στα τελευταία λεπτά, ο Σέρβος έκανε μεγάλο λάθος κι έγινε μοιραίος για την ομάδα του.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Παναθηναϊκός: Καταγγέλλει ρατσιστική επίθεση σε Μπόλονι, δυσαρέσκεια για ασέβεια σε Εμμανουηλίδη

Ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Άρη, αλλά όπως όλα δείχνουν η αναμέτρηση του «Βικελίδης» έχει ένα… γεμάτο τρίτο ημίχρονο. Πολλά τα παράπονα ... Διαβάστε περισσότερα
Απαράδεκτος Μέσι, χτύπησε αντίπαλο στο κεφάλι και δέχθηκε ιστορική αποβολή (video)

Ο Λιονέλ Μέσι αποβλήθηκε για πρώτη φορά σε αγώνα της Μπαρτσελόνα –δηλαδή σε συλλογικό επίπεδο- αφού χτύπησε στο κεφάλι παίκτη της Αθλέτικ Μπιλμπάο, στον τελικό ... Διαβάστε περισσότερα
Super Cup Ισπανίας: «Ατσάλινη» Αθλέτικ στον τελικό, «γονάτισε» την Μπαρτσελόνα με γκολάρα στην παράταση (video)

Όταν έχεις νικήσει «μεγαθήρια» στο δρόμο για μια κούπα, αυτό δίνει ακόμα μεγαλύτερη αξία στην επιτυχία σου. Αφού ξεπέρασε το εμπόδιο της Ρεάλ Μαδρίτης, η ... Διαβάστε περισσότερα
Σοκάρουν οι αποκαλύψεις του Ολυμπιονίκη Νίκου Κακλαμανάκη – «Απειλήθηκε η ζωή μου»

Συνταράσσουν οι αποκαλύψεις Ελληνων αθλητών με τον Ολυμπιονίκη Νίκο Κακλαμανάκη να τονίζει ότι απειλήθηκε η ζωή του.  Διαχρονικά ήταν γνωστό ότι στους κόλπους της ομοσπονδίας ... Διαβάστε περισσότερα