Η Γιουνάιτεντ «λύγισε» στις καθυστερήσεις τη Γουλβς και κυνηγά τη Λίβερπουλ (video)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θύμισε κάτι από παλιά, αφού βρήκε στις καθυστερήσεις το «χρυσό» γκολ της νίκης (0-1) επί της Γουλβς και πλέον βρίσκεται στο -2 από την κορυφή της Premier League και την Λίβερπουλ.

H Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι στη Γουλβς του Νούνο Εσπίριτο Σάντο, που έπαιξε μαζική άμυνα και ενώ ήταν έτοιμη να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το «Θέατρο των Ονείρων», ο Μάρκους Ράσφορντ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε δίχτυα, από ασίστ του Μπρούνο Φερνάντες, και έδωσε τους τρεις βαθμούς στους «κόκκινους διαβόλους» βάζοντας παράλληλα «φωτιά» στην κορυφή της Premier League.

Η Γιουνάιτεντ μετά από 15 αγώνες ανέβηκε στους 30 βαθμούς, μόλις δύο λιγότερους από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ που έχει 32 σε ισάριθμα ματς.