Τρίτη, 30 Απρ.

Η… ρουλέτα έδειξε Τσέλσι στο φιλικό με Μπαρτσελόνα (VIDEO)

ΦΩΤΟ ΑΠΕ
ΦΩΤΟ ΑΠΕ

Σε φιλική αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η… περιοδεία της στις ΗΠΑ, η Τσέλσι επικράτησε στα πέναλτι της Μπαρτσελόνα (4-2), μετά από ένα χορταστικό 90λεπτο που βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες (2-2)

Η Τσέλσι νίκησε στα πέναλτι την Μπαρτσελόνα (2-2 η κανονική διάρκεια) σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις ΗΠΑ στο πλαίσιο του International Champions Cup

Το σκορ για τους Λονδρέζους άνοιξε ο Αζάρ στο 10′ με ωραία ατομική προσπάθεια, πριν οι Σουάρες (52′) και Σάντρο (66′) κάνουν το 2-1 για τους Καταλανούς

Ωστόσο, το λάθος του τερματοφύλακα Ζόρντι Μασίπ πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ έδωσε την ευκαιρία στον Κέιχιλ να κάνει το 2-2 και να στείλει το παιχνίδι στα πέναλτι.

Εκεί, η ομάδα του Μουρίνιο αναδείχθηκε νικήτρια με 4-2. Ο Χαλίλοβιτς σημάδεψε το δοκάρι, ο Κουρτουά απέκρουσε το πέναλτι του Πικέ και ο Ρεμί πέτυχε το νικητήριο γκολ για λογαριασμό της Τσέλσι.