Λιονέλ Μέσι – Κριστιάνο Ρονάλντο: Πανδαισία από γκολ και σκορ 5-4 στη φιλική «μάχη» των δύο σούπερ σταρ

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο και ο Λιονέλ Μέσι βρέθηκαν για μία ακόμη φορά αντιμέτωποι, αγωνιζόμενοι στο φιλικό των All Stars της Σαουδικής Αραβίας με την Παρί Σεν Ζερμέν και προσέφεραν “πλούσιο” θέαμα σε ένα απίθανο ματς, που ολοκληρώθηκε με σκορ 5-4 υπέρ των Παριζιάνων.

Ο Λιονέλ Μέσι ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ μετά από “μαγική” ασίστ του Νεϊμάρ, αλλά ο Κριστιάνο Ρονάλντο “απάντησε” δύο φορές στη συνέχεια, ισοφαρίζοντας με πέναλτι το γκολ του Αργεντινού και με ωραίο τελείωμα στο τέλους του ημιχρόνου, το δεύτερο τέρμα της Παρί Σεν Ζερμέν, από τον Μαρκίνιος.

Το σόου συνεχίστηκε όμως και στο δεύτερο 45λεπτο, με τον Ράμος να δίνει ξανά το προβάδισμα στους Παριζιάνους, τον Γιανγκ να ισοφαρίζει για τρίτη φορά, αλλά τους Εμπαπέ και Εκιτικέ να χαρίζουν τελικά τη νίκη στην Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία έπαιζε και με 10 παίκτες από την αποβολή του Μπερνάτ στο 39′. Το τελικό 5-4 διαμόρφωσε πάντως στις καθυστερήσεις, ο Ταλίσκα, για τους All Star της Σαουδικής Αραβίας.