Πέμπτη, 2 Μαΐ

Μαρσέιγ – Παναθηναϊκός: Το γκολ για το 2-0 που έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στους Μασσαλούς

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τη Μαρσέιγ στο δεύτερο παιχνίδι για τα προκριματικά του Champions League και ο Ομπαμεγιάνγκ πέτυχε και δεύτερο γκολ για τους Μασσαλούς.

Έχοντας ανοίξει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα, ο Ομπαμεγιάνγκ βρήκε δίχτυα ξανά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και ανέτρεψε το σκορ του πρώτου αγώνα, δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στη Μαρσέιγ επί του Παναθηναϊκού.

Από ωραία επιθετική ανάπτυξη των Μασσαλών και σέντρα από δεξιά, ο Γκαμπονέζος επιθετικός πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και έβαλε την προβολή, για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 στο ματς στο 45′.

Το γκολ του Ομπαμεγιάνγκ για το Μαρσέιγ – Παναθηναϊκός 2-0