Πέμπτη, 2 Μαΐ

Μαρσέιγ – Παναθηναϊκός: Το γκολ με πέναλτι του Ιωαννίδη για το 2-1 και την παράταση

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε με την… πλάτη στον τοίχο κόντρα στη Μαρσέιγ στη ρεβάνς των προκριματικών του Champions League, αλλά ένα “δώρο” των Μασσαλών στις καθυστερήσεις του επέτρεψε να στείλει το ματς στην παράταση.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γεντουζί έκανε χέρι μέσα στην περιοχή της Μαρσέιγ και το VAR υπέδειξε το πέναλτι στον περιοχή, με τον Παναθηναϊκό να βρίσκει μοναδική ευκαιρία για γκολ.

Ο Ιωαννίδης δεν την άφησε να πάει χαμένη και με φοβερή εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 στο ματς, που σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα, οδήγησε την αναμέτρηση στον έξτρα χρόνο.