Μπαρτζώκας μετά το Μπάγερν – Ολυμπιακός: «Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε ό,τι χρειάζεται για να πάρουμε το παιχνίδι»

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου με 98-88 στο Μόναχο για την Euroleague, με τον Γιώργο Μπαρτζώκα να είναι απόλυτα ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Έλληνας τεχνικός δήλωσε χαρακτηριστικά ότι η ομάδα του έκανε ό,τι έπρεπε για να πάρει μία σημαντική νίκη.

Μετά την λήξη της αναμέτρησης, ο Γιώργος Μπαρτζώκας σχολίασε: «Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση μας ήταν πραγματικά πολύ σταθερή, τόσο αμυντικά όσο κι επιθετικά. Παίξαμε για τη νίκη, κάναμε σωστά όσα απαιτούνταν για να πάρουμε το παιχνίδι.

Καταφέραμε να κερδίσουμε καθώς όσο είχαμε το προβάδισμα στο σκορ, είχαμε έξυπνες επιλογές, βγάλαμε ένταση στην άμυνα και γενικώς οτιδήποτε χρειάζεται για να πάρεις παιχνίδια όπως αυτό».