ΤΕΛΙΚΑ: Καλλονή–Λεβαδειακός 1-0 – ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-0

ΦΩΤΟ NEWSIT
ΦΩΤΟ NEWSIT

Παρακολουθήσατε τις δυο αναμετρήσεις που έγιναν στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Superleague

Λήξη του αγώνα και στο ΟΑΚΑ

90+4′ Κίτρινη κάρτα στον Καπό

ΛΗΞΗ του αγώνα στα Γιάννενα

90+4′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-0. Ο Λίλα τροφοδότησε τον Κίστου με κεφαλιά και αυτός με τον ίδιο τρόπο έκανε το 1-0

86′ Αλλαγή για την Καλλονή. Έξω ο Μαρσελάο, μέσα ο Βαλιός

83′ Καλλονή – Λεβαδιακός: Σουτ του Γιορέντε μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Στρατηλάτη

83΄ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Έξω ο Γοδόι, μέσα ο Παπουτσογιαννόπουλος.

79′ Αλλαγή για την Καλλονή. Εκτός ο Περόνε, μέσα ο Καζάκης

76′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Μιλοσάβλιεφ, μέσα ο Καπό

76′ ΠΑΣ – Παναιτωλικός: Σημαντική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπόγιοβιτς άνοιξε στον Νταλμά, που έπαιξε με πλάτη την άμυνα του ΠΑΣ. Έσκασε με τη μία τακουνάκι στον Καμαρά, του οποίου, όμως, το αριστερό σουτ κατέληξε άουτ. (Αυτή ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς και η μοναδική -μέχρι στιγμής- κλασσική φάση για γκολ).

73΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Έξω ο Κοροβέσης, μέσα ο Κίτσου.

67΄ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Έξω ο Μπακάκης, μέσα ο Μπόγιοβιτς

64′ Καλλονή – Λεβαδειακός: Ξαφνικό σουτ του Περόνε από τα όρια της μεγάλης περιοχής του Λεβαδειακού, η μπάλα μόλις πάνω απ’ τα δοκάρια του Σιδεράκη

61′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βίλα στη θέση του Γιάκου

58′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ροτζέριο αντί του Σκέμπη

56′ Καλλονή – Λεβαδειακός: Πολύ μεγάλη ευκαιρία της Καλλονής. Ο Λεοζίνιο βγήκε μόνος του απέναντι στο Στρατηλάτη απο κάθετη του Περόνε, πλάσαρε τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

55′ Καλλονή – Λεβαδειακός: ΔΟΚΑΡΙ για τους Βοιωτούς! Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό με το Μουλόπουλο να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι ύστρεα απο σέντρα του Μάντζιου

54′ ΠΑΣ – Παναιτωλικός: Το παιχνίδι έχει καλύτερο ρυθμό από το πρώτο 45λεπτο αλλά χωρίς την κλασική φάση. Εντείνει την πίεση ο ΠΑΣ και προσπαθεί να μπει στην περιοχή του Μπρακάλι

Δεύτερο ημίχρονο και στο ΟΑΚΑ

47′ ΠΑΣ – Παναιτωλικός: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπακάκης δοκίμασε, όπως και το πρώτο μέρος, έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά έδιωξε και πάλι ο Βελλίδης.

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο στα Γιάννενα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ και στο ΟΑΚΑ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα Γιάννενα

39′ Καλλονή – Λεβαδειακός: Απίστευτη απόκρουση του Στρατηλάτη, σε μακρινό σουτ του Μαρσλέλο

35′ ΠΑΣ – Παναιτωλικός: Δυνατό σουτ του Μπακάκη λίγοέξω από τη μεγάλη περιοχή, όμως απέκρουσε ο Βελλίδης

25′ ΠΑΣ – Παναιτωλικός: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο ΠΑΣ βγήκε στην αντεπίθεση και βρήκε ανοργάνωτη την άμυνα του Παναιτωλικού, με τον Γιάκο να πιάνει ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο κατέληξε λίγο άουτ

21′ ΠΑΣ – Παναιτωλικός: Σουτ του Λίλα έξω από την περιοχή, δεν κινδύνευσε η εστία του Μπρακάλι

15΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Έξω ο Θεοδωρίδης, μέσα ο Νταλμά. Αποχώρησε με τραυματισμό ο Θεοδωρίδης για τους φιλοξενούμενους

13′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 1-0. Αυτογκόλ του Μουλόπουλου στην σέντρα του Γκοϊανί, ύστερα από υποδειγματική αντεπίθεση της Καλλονής που βγήκαν ένας με τρείς

11΄Καλλονή Λεβαδειακός: Ευκαιρία για το Λεβαδειακό με το Μιλοσλάβιεφ να μην πίάνει την κεφαλιά στην άδεια εστία

8′ Καλλονή – Λεβαδειακός: Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό με το Μάντζιο και το Λαμπρόπουλο να μπερδεύονται μέσα στην μικρή περιοχή και να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα

4′ Καλλονή – Λεβαδειακός: Καλή στιγμή για το Λεβαδειακό με το Κονέ να σουτάρει έξω από την περιοχή και την μπάλα να φεύγει άουτ