Δευτέρα, 6 Μαΐ

ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης 3-1

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Ο Ατρόμητος επικράτησε εντός έδρας του Αστέρα Τρίπολης με 3-1, σε ματς για την 23η αγωνιστική της Superleague

ΛΗΞΗ αγώνα

88′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 3-1. Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκρατσίνι, ο Χουάνμα μείωσε με κεφαλιά

85′ Κίτρινη κάρτα στον Γκόιαν

82′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Ουμπίντες αποθεώνεται από τον κόσμο με τον Ναπολεόνι που παίρνει τη θέση του να ενθαρρύνει το κοινό!

79′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 3-0. Εύστοχος ο Ούμπιντες στο πέναλτι

76′ Πέναλτι υπέρ του Ατρόμητου. Το κέρδισε ο Πίτου Γκαρσία από τον Καράσκο

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Νάστος απομακρύνει πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Ζησόπουλου

69′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-0. Ξανά φάουλ του Πίτου Γκαρσία, κεφαλιά του Νάστου στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα στα δίχτυα

63′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Μπρίτο

60′ Σουτ του Ουμπίντες στην κόντρα επίθεση, άουτ η μπάλα, προηγήθηκε ωραία κούρσα του Δημούτσου

59′ Κίτρινη κάρτα στον ταυλαρίδη

55′ Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Ζησόπουλο να κάνει την προβολή από πολύ κοντά μετά τη σέντρα του Λούι και τη μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια

52′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Καλό πάσινγκ γκέιμ από τους Αρκάδες, η μπάλα έφτασε στον Λούι, αλλά το σουτ του -μέσα από την περιοχή και δεξιά- πέρασε άουτ

Δεύτερο ημίχρονο στο Περιστέρι

46′ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Γκρατσίνι στη θέση του Κοντοέ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

31′ Επικίνδυνη σέντρα του Ούμπιντες, ο Σανκαρέ πρόλαβε την τελευταία στιγμή την προβολή του Λαζαρίδη.

28′ Ο Καράσκο γύρισε την μπάλα από δεξιά, ο Ντε Μπλάσις έπιασε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρήκε στον Γιαννούλη και πέρασε κόρνερ

25′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Νάστος στη θέση του Φάμπιο

22′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία, ο Καραμάνος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ

16′ Κόκκινη κάρτα στον Ταυλαρίδη, με δέκα παίκτες παίκτες ο Ατρόμητος. Δεν παίζει στο ματς με τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο. Ο Φυτανίδης τράβηξε τον Χουάνμα που έμπαινε στην περιοχή. Ο διαιτητής θεώρησε πως ήταν τελευταίος παίκτης

10′ Σουτ του Γιαννούλη μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή και πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα πέρασε πάνω απ’ την εστία του Αστέρα

9′ Οριακή φάση για τον Ατρόμητο!  Γκολ ο Καραμάνος, υπόδειξη του βοηθού πως η μπάλα έχει βγει εκτός στο γύρισμα του Φάμπιο

8′ Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο

6′ Πρώτο σουτ από πλευράς Αστέρα, το έκανε ο Χουάνμα, μπλόκαρε ελυκολα ο Τσέναμο

Έναρξη του αγώνα

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τσέναμο, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Μπρίτο, Δημούτσος, Ούμπιντες, Πίτου Γκαρσία, Καραμάνος, Φάμπιο

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Κοντοές, Ζησόπουλος, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Εντο, Μουνάφο, Ντε Μπλάσις, Καράσκο, Ντελγκάδο.