15oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – ΟΦΗ 0-2

Μεγάλη νίκη πήρε ο ΟΦΗ χάρη στα τέρματα των Παπουλή και Μάντζιου.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

87′ Ο Καμπάνταης στη θέση του Σίσιτς.

79′ Ο Λόπεζ στη θέση του Λόπεθ.

78′ Κίτρινη στον Πίτσο.

72΄Ο Βασιλείου στη θέση του Σουμπίνιο.

70′ Ο Μπόντορ στη θέση του Γαλανόπουλου.

69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Μάντζιος νίκησε τον Κυρακίδη και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

66′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΟΦΗ. Ο Μουλόπουλος ανέτρεψε τον Παπουλή και ο Καλογερόπουλος έδωσε σωστά το πέναλτι και την κίτρινη στον αρχηγό του Λεβαδειακού.

65′ Από καλή θέση ο Ναπολεόνι σούταρε πάνω από την εστία του Κάρολ.

58′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μάντζιος σούταρε από καλή θέση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

54′ Σουτ του Μάντζιου, απέκρουσε ο Κυριακίδης.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Ναπολεόνι στη θέση του Κόρμπος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία γα τον Λεβαδειακό. Ο αμαρκάριστος Τομάς έπιασε την κεφαλιά αλλά αστόχησε από εξαιρετική θέση.

42′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Σουμπίνιο από πλάγια θέση σούταρε, ο Κάρολ βρήκε τη μπάλαόσο χρειαζόταν ώστε αυτή να φύγει λίγο πάνω από την εστία του.

37′ Εξαιρετική κίνηση του Ζαουί που γύρισε τη μπάλα στον Φαβάλι αλλά ο τελευταίος κλείστηκε. Ο Ζαουί έγινε και πάλι κάτοχος της όμως ο Κάρολ είχε κλείσει τη γωνία του και παραχώρησε το κόρνερ.

33′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Μάντζιος έβγαλε ασίστ στον Παπουλή ο οποίος πλάσαρε σωστά τον Κυριακίδη ανοίγοντας το σκορ.

31′ Κεφαλιά του Λισγάρα έφυγε άουτ.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.

24′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουλόπουλου έφυγε άουτ.

22′ Κίτρινη στον Φαβάλι.

3′ Κεφαλιά του Τομάς, μπλόκαρε εύκολα ο Κάρολ.

Σέντρα στον αγώνα

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Τομάς, Ζησόπουλος, Λισγάρας, Κόρμπος (46′ Ναπολεόνι), Μελισσάς, Ζαουί, Φαβάλι, Σουμπίνιο (72′ Βασιλείου), Παπαδόπουλος

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Κάρολ, Λόπεζ (79′ Λόπεθ), Βερόν, Μπούρμπος, Μάντζιος, Γαλανόπουλος (70′ Μπόντορ), Κάλαϊτζιτς, Παπουλής, Πίτσος, Σίσιτς (87′ Καμπάνταης), Σόουζα.

Διαιτητής: Καλογερόπουλος