Παρασκευή, 3 Μαΐ

Θετικός ο Αντετοκούνμπο – “Διψήφιος” ο Καλάθης (VIDEO)

Στον πρώτο τους αγώνα μετά το All Star Game οι Μιλγουόκι Μπακς κατάφεραν να επιβληθούν του Ορλάντο με 104-00 και να “σπάσουν” σερί τεσσάρων ηττών, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει μάλιστα μεγάλη συνδρομή στα τελευταία λεπτά – Πολύ καλή παρουσία του Καλάθη στη νίκη των Γκρίζλις

Οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν των Ορλάντο Μάτζικ με104-100 στο «BMO Harris Bradley Center» και έφτασαν τις 10 νίκες στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε συνολικά 8 πόντους , 3/6 βολές, 2/3 σουτ, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο σε 26’47”, πάνω απ’ όλα όμως ήταν παρών σε φάσεις που καθόρισαν την εξέλιξη του αγώνα στην τέταρτη περίοδο.

Τους ένδεκα πόντους έφτασε ο Νικ Καλάθης (3/6 δ., 1/1 τρ., 2/2 β., 5 ασ., 3 ρ., 1 κλ., 1 λ., 18:55), συμβάλλοντας στη νίκη των Μέμφις Γκρίζλις επί των Νιου Γιορκ Νικς με 98-93 στο «FedEx Forum». Όσον αφορά τον Κώστα Κουφό, είχε τέσσερις πόντους (2/4 σ., 2 ρ., 2 μπλ., 13:34).