Τετάρτη, 1 Μαΐ
22oC Αθήνα

Χαμός στα αποδυτήρια της Εθνικής Νέων Ανδρών: Το μπουγέλο και το «Ελλάς ολέ» για την τρίτη θέση στο Eurobasket U20

Οι παίκτες της Εθνικής Νέων Ανδρών πανηγύρισαν έξαλλα την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στο Eurobasket U20.

Η Εθνική Νέων Ανδρών πανηγύρισε μία σπουδαία επιτυχία, καθώς κατέκτησε την τρίτη θέση στο Eurobasket U20. Η γαλανόλευκη επικράτησε του Βελγίου με 68-64 στον μικρό τελικό και πήρε το χάλκινο μετάλλιο, κόντρα στα προγνωστικά που ήθελαν το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να μην φτάνει στη ζώνη των μεταλλίων στο ξεκίνημα του τουρνουά.

Οι παίκτες του κόουτς Παπαδόπουλου πανηγύρισαν έξαλλα την επιτυχία τους στα αποδυτήρια. Αρχικά, ξεκίνησαν τα μπουγέλα, ενώ άπαντες τραγούδησαν το πασίγνωστο σύνθημα «Ελλάς ολέ, ολέ, δεν σταματώ να τραγουδώ ποτέ».