Δευτέρα, 3 Ιουν.
32oC Αθήνα

Άρης διάρκειας… 45λέπτου διέλυσε τον Ηρακλή Αμπελοκήπων

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έκανε το 3×3 στον Α’ όμιλο της Γ’ Εθνικής επικρατώντας 3-0 του Ηρακλή Αμπελοκήπων στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Ο Αρης επικράτησε άνετα, του Ηρακλή Αμπελοκήπων (3-0) στο ‘’Κλ. Βικελίδης’’, “καθαρίζοντας” το ματς στο πρώτο ημίχρονο.

Οι “κίτρινοι” άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6′ με τον Καπνίδη, ενώ με την συμπλήρωση 15’ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Παυλίδη. Το ματς τελείωσε ουσιαστικά στο 37’ όταν ο Μπάρμπας έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό σκορ.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τον Ηρακλή να φτάνει κοντά στο 3-1 στο 53′, σε τριπλή ευκαιρία των φιλοξενούμενων. Να τονίσουμε πως ο Ανδρέας Τάτος αποχώρησε τραυματίας πριν την συμπλήρωση 20λεπτών

ΑΡΗΣ: Τζινάρ, Γεωργιάδης (62΄Καλογέρης), Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο, Μελισσάς, Παυλίδης, Καζναφέρης, Ντούνης, Πόι, Τάτος (16΄Ρόβας), Καπνίδης (46΄Κυβελίδης)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Παπαθανασίου, Βόσδου, Σκέμπης, Μπάρμπας (42΄Καραγιώργος), Παναγιωτίδης, Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου (16΄Ζυγκερίδης), Νικολίτσας, Χιονίδης (71΄Σάρρος), Σαμπιασβίλι, Λιόνης