Καθοριστικός Αντετοκούνμπο, πέρασαν με ανατροπή οι Μπακς απ’τη Φιλαντέλφια (video)

Οι Μιλγουόκι Μπακς έδειξαν αποφασιστικότητα μέσα στην έδρα των 76ers και νίκησαν (109-105) στην παράταση, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει ένα τρομερό ματς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έδωσε ένα μπασκετικό σόου στην έδρα των 76ers και οι Μπακς πέρασαν από τη Φιλαντέλφια με 109-105 στην παράταση.

Στο 26-14 ανέβηκαν οι Μιλγουόκι Μπακς μετά από αυτή τη νίκη και πλησίασαν τους 76ers και την κορυφή της Ανατολής (28-13).

Ο «Greek Freak» έπαιξε 43 λεπτά, σκόραρε 32 πόντους από 12/17 δίποντα, 1/5 τρίποντα και 5/8 βολές, μάζεψε 15 ριμπάουντ, μοίρασε πέντε ασίστ («μέτρτησε» και 6 λάθη) έξι λάθη του, αλλά και τους μόλις τέσσερις πόντους που είχε στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης.

Οι Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο με 20 και Τζρου Χόλιντεϊ με 19 πόντους ακολούθησαν. Οι γηπεδούχοι, που έπαιξαν χωρίς τον τραυματία Tζοέλ Εμπίντ, πήραν 19 πόντους από τον Τομπάιας Χάρις και 18 από τον Ντάνι Γκριν.

Τα «ελάφια» είχαν ένα κακό πρώτο ημίχρονο, με μόλις 31 πόντους και βρέθηκαν μέχρι και στο -19, με τον Αντετοκούνμπο να έχει στο διάστημα αυτό μόλις 4 πόντους. Οι Μπακς πέρασαν μπροστά στις αρχές της τέταρτης περιόδου με ένα 10-0. Στο φινάλε του αγώνα οι Σίξερς πέτυχαν μεγάλα τρίποντα από Γκριν και Κορκμάζ, ισοφάρισαν στα 0,4’’ και έστειλαν το ματς στην παράταση (93-93). Εκεί, με το σκορ στο 98-98, ο Αντετοκούνμπο έκανε ένα προσωπικό 7-0 και η ομάδα του πήρε τη νίκη.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-18, 45-31, 74-65, 93-93, 105-107