Πέμπτη, 2 Μαΐ

Νίκησε και στο… περίμενε ο Αρης

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Ο Αρης εξακολουθεί να τρέχει πίσω από τον Πανσερραϊκό που νίκησε 1-0… Ναι μεν νίκησε 3-0 τον Έβρο Σουφλίου και παρέμεινε μόνος δεύτερος στη βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής, αλλά ο πρωτοπόρος δεν του δίνει δικαίωμα.

Οι «κίτρινοι» που έχουν ακόμη τρεις ευκαιρίες για να πάρουν την πρώτη θέση στη βαθμολογία βρήκαν δίχτυα δύο φορές λίγο πριν οι ομάδες μπουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο 41’ ο Καπνίδης με κοντινή προβολή έκανε το 1-0 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Σαμαράς διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων με κεφαλιά μέσα από την περιοχή!

Στο 90′, ο Ν΄Λουντουλού έκανε το 3-0 διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.
Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΡΗΣ: Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Γκόλιας (46’ Φερνάντες), Λιόνης, Σανιά, Καλογέρης, Ν΄Λουντούλου, Σουνάς (72’ Νάκας), Πόι, Καπνίδης (89’ Σταυρόπουλος).

Εβρος Σουφλίου: Μπινόπουλος, Κίτσος, Παναγιώτου, Λίτσιος, Τσαπάνης, Αβογιάν, Μεμέτ, Εφραιμίδης, Ναθαναηλίδης, Δραγανίδης, Τοπούζης (73’ Αμέτ).