“Αγγαρεία” – Νίκη και στην Καρδίτσα για ΠΑΟΚ

Σε ένα ματς που θύμιζε περισσότερο… αγγαρεία, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 της Αναγέννησης και στην Καρδίτσα και με το 3-0 του πρώτου ματς πήρε το “εισιτήριο” για τους «16» του Κυπέλλου.

Πιάνοντας χαμηλή απόδοση κι έχοντας αρκετούς αναπληρωματικούς στη σύνθεση του ο ΠΑΟΚ, νίκησε και στην Καρδίτσα την Αναγέννηση (1-0) και προκρίθηκε στη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΟΚ ήταν κάκιστος στο πρώτο 45λεπτο, κάτι που εξόργισε τον Χούουμπ Στέφενς, στο οποίο κατάφεραν να δημιουργήσουν μόνο μία φάση (4′) με τον Γεωργιάδη.

Στο β’ ημίχρονο η κατάσταση βελτιώθηκε αισθητά, ο “δικέφαλος του Βορρά” έδειξε ένα καλύτερο πρόσωπο, σκόραρε με Ολίσε και έχασε και άλλες ευκαιρίες. Ένα λεπτό νωρίτερα είχαν δοκάρι σε σουτ του Λόρενς.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσάμης, Κόκκινος, Οικονόμου, Κουκούλης, Δημόπουλος, Μπιτέλης, Καραχάλιος (54’ Κοντός), Ρόβας, Κρανιώτης, Γεωργακόπουλος, Μπουσινάκης

Στον πάγκο: Αναστασίου, Γκουγκούδης, Τζανής, Πάτρας, Μυριώτης, Γήττας

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σπυρόπουλος, Σκόνδρας, Λόπεθ, Κατσικάς, Λόρενς (73’ Τζανδάρης), Γκαρσία, Γεωργιάδης, Ολίσε (68’ Πόζογλου), Βούκιτς, Νέτσιντ

Στον πάγκο: Χακόμπο, Κουλούρης, Κωνσταντινίδης, Δεληγιαννίδης, Κιόσε

Ο τερματοφύλακας του Αστέρα Μαγούλας απέκλεισε τον Λεβαδειακό!

Το “μπαμ” ο Αιγινιακός στο Κύπελλο – ΠΑΣ… σπίτι σου!